Podróż poślubna do Stanów Zjednoczonych
Autor: Before We Get Old | Data publikacji: 16 listopada 2016 | Kategoria: USA
Dolina monumentów

Kiedy 20 kwietnia 2013 roku staliśmy przed ołtarzem i w obecności najbliższych przyrzekaliśmy sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, mieliśmy w głowach wstępny obraz tego jak chcielibyśmy, aby wyglądały kolejne lata naszego wspólnego, małżeńskiego życia. Miało być tak, że robimy jak najwięcej rzeczy razem, nie osobno. Planujemy, spełniamy marzenia i… skupiamy się na pozytywach! Do tej pory szczęśliwie nam się to udaje!

 

Jednym z największych wspólnych marzeń podróżniczych była podróż poślubna do Stanów Zjednoczonych. Wybór kierunku nie był trudny i zapadł jakoś samoistnie. Ja (Agata), jeszcze zanim poznałam Krzyśka, byłam już w USA na programie Work & Travel. Przez 3 miesiące pracowałam w drukarni, poznałam mnóstwo cudownych osób, zwiedzałam i… pochłaniałam niezliczoną ilość Big Mac’ów (które w wieku 21 lat szczęśliwie nie przekształcały się jeszcze w kilogramy)! 

parki narodowe w Stanach Zjednoczonych

 

To właśnie wtedy totalnie zakochałam się w klimacie panującym za oceanem. Wiedziałam, że muszę tam jeszcze kiedyś wrócić, a gdy padł temat podróży poślubnej, właściwie nie było dyskusji 🙂

 

Podróż poślubna trwała niecałe 3 tygodnie. Zorganizowaliśmy sobie typowy, samochodowy roadtrip po zachodniej części USA, skupiając się w większości na zwiedzaniu parków narodowych (jakoś tak mamy, że lubimy uciekać od zgiełku miast). Co ciekawe, na naszej podróży poślubnej nie byliśmy sami! Pojechała z nami dwójka bardzo dobrych znajomych, z którymi świetnie się dogadujemy i, co ważne, dobrze nam się razem podróżuje. Tak, tak, wiemy, jesteśmy jedynym małżeństwem, które nie pojechało sam na sam na podróż poślubną 🙂 Dlaczego tak? Ano dlatego, że lubimy przeżywać fajne chwile z innymi ludźmi! Jest weselej i ma się potem z kim wspominać wspólne wyjazdy. Do tej pory pamiętamy klimat wspólnych wieczorów, spędzanych w przydrożnych motelach. Po całym dniu zwiedzania, z głowami pełnymi wrażeń, rozmawialiśmy do późnych godzin nocnych, popijając drinka, pływając w basenie, czy grając w karty. Dodatkowo, koszta podróży rozkładały się na więcej osób, co jest na pewno dużym plusem w przypadku dalekich kierunków.

 

Nasza trasa wyglądała tak:

Przejechaliśmy łącznie ok. 6000 km. Plan był intensywny, ale wiedzieliśmy, że mamy do wykorzystania tylko 2,5 tygodnia, a do zobaczenia tak wiele! Trzeba też pamiętać, że czasem, pomiędzy dwoma punktami programu, należy pokonać długi dystans samochodem, co nie zawsze jest odczuwalne na mapie. Uznawaliśmy ten czas przemieszczania się za odpoczynek: nogi odpoczywały, a klimatyzacja pomagała przetrwać największe upały. Osoby, które nie prowadziły mogły się zdrzemnąć, poczytać. Plan był intensywny, ale nie męczący.

 

O tym jak zaoszczędziliśmy pieniądze na podróż do USA możecie przeczytać w kolejnym poście, a tymczasem przedstawiamy Wam fotograficzne podsumowanie naszej trasy:

 

UNIVERSAL STUDIOS, LOS ANGELES, CALIFORNIA

Los Angeles parki rozrywki

LAS VEGAS, NEVADA

kasyna w Las Vegas

VALLEY OF FIRE STATE PARK, NEVADA

najpiękniejsze parki narodowe USA

BRYCE CANYON NATIONAL PARK, UTAH

Bryce Canyon park narodowy

OKOLICE GRAND STAIRCASE ESCALANTE NATIONAL MONUMENT, UTAH

amerykański roadtrip

POWELL LAKE DAM, ARIZONA

tama na Powel Lake

ANTELOPE CANYON, ARIZONA

Antelope Canyon

HORSESHOE BEND, ARIZONA

zakręcająca rzeka w USA

REJS STATKIEM NA JEZIORZE POWELL LAKE

rejs statkiem po jeziorze Powell

MONUMENT VALLEY, UTAH

parki narodowe USA

ARCHES NATIONAL PARK, UTAH

skalny łuk, park narodowy

ARCHES NATIONAL PARK, UTAH

amerykański sen

BONNEVILLE SALT FLATS, UTAH

pustynia solna

GRAND TETON NATIONAL PARK, WYOMING

Wyoming park narodowy

YELLOWSTONE NATIONAL PARK, WYOMING

Yellowstone National Park

TAHOE LAKE, NEVADA/CALIFORNIA

Jezioro Tahoe USA

MONO LAKE, CALIFORNIA

Jezioro Mono USA

YOSEMITE NATIONAL PARK, CALIFORNIA

Park Narodowy Yosemite

SEQUOIA NATIONAL PARK, CALIFORNIA

Sekwoje w Stanach Zjednoczonych

Agata & Krzysztof Cieślak

Jesteśmy szczęśliwym małżeństwem, które ponad wszystko uwielbia podróżować. Naszym założeniem jest maksymalne korzystanie z życia, zanim się zestarzejemy. Podróżujemy raczej niskobudżetowo, nie dlatego, że to takie modne. My po prostu tak lubimy, a poranna kawa najbardziej smakuje nam przy namiocie, w plenerze. 

 O NAS WSPÓŁPRACA  KONTAKT

American Dream parki narodowe usa podróż poślubna roadtrip Stany Zjednoczone USA


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.