Praga – najładniejsze punkty widokowe!
Autor: Before We Get Old | Data publikacji: 02 marca 2019 | Kategoria: Czechy
punkty widokowe w Pradze

Widok setek budynków z czerwonymi dachami, to pocztówkowa wizytówka Pragi, która na długo pozostaje w pamięci! Poniżej przedstawiamy najciekawsze punkty widokowe w Pradze, z których rozpościera się piękna panorama miasta. W zestawieniu znajdziesz również ceny poszczególnych punktów widokowych, ich godziny otwarcia oraz linki do zakupu biletów online.

PUNKTY WIDOKOWE W PRADZE - MAPA

Praga na weekend zwiedzanie

NAJCIEKAWSZE PUNKTY WIDOKOWE W PRADZE

LETENSKÉ SADY

GPS: 50.09363, 14.4126

Cena: darmoszka 🙂

Godziny otwarcia: 24h/dobę

Nasz ulubiony punkt widokowy to Letenské sady, z którego można podziwiać skąpane we wschodzącym słońcu mosty na Wełtawie. Polecamy wybrać się tu o świcie i znaleźć restaurację Hanavský pavilon, w pobliżu której rozpościera się najładniejszy widok. Niedaleko tego punktu widokowego znajduje się również praski metronom, który przy okazji warto zobaczyć.

STAROMIEJSKA WIEŻA MOSTOWA (STAROMĚSTSKÁ MOSTECKÁ VĚŽ)

GPS: 50.08613, 14.41357

Cena: 100 CZK / osobę

Godziny otwarcia:
10:00-22:00 (kwiecień-wrzesień)
10:00-20:00 (marzec, październik)
10:00-18:00 (listopad-luty)

Wieża znajduje się we wschodniej części Mostu Karola od strony Starego Miasta. Jest to rewelacyjny punkt widokowy, z którego zobaczysz najsłynniejszy most Pragi z innej perspektywy. Polecamy udać się tutaj pod wieczór, gdy zachodzące słońce funduje niezapomniany spektakl tańczących ciepłych barw nad Wełtawą. A to wszystko na tle pięknej panoramy Pragi z dominującą na horyzoncie Katedrą św. Wita. Wejście na wieżę jest płatne, nie ma jednak konieczności wcześniejszego kupowania biletów. Aby wejść na górę należy pokonać 138 schodków wąskim korytarzem, ale piękne widoki na górze wynagradzają ten mały wysiłek.

HRADCZANY (PRAŽSKÝ HRAD)

GPS: 50.09109, 14.40161

Cena: 250 CZK/osobę (trasa krótka), 350 CZK/osobę (trasa długa)

Godziny otwarcia: różnią się w zależności od pory roku i obszarów, które chce się zwiedzić. Dokładny harmonogram znajdziesz na tej stronie.  

Hradczany to oczywiście obowiązkowy punkt na mapie Pragi, który oprócz zwiedzania niezwykłych budowli królewskich oferuje piękny widok na miasto. Warto zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na usianą czerwonymi dachami, wspaniałą panoramę miasta.

WIEŻA PETŘÍN (PETŘÍNSKÁ ROZHLEDNA)

GPS: 50.08352, 14.39508

Cena: wjazd na Wieżę Petřín 150 CZK / osobę

Godziny otwarcia:
10:00-18:00 (listopad-luty)
10:00-20:00 (marzec, październik)
10:00-22:00 (kwiecień-wrzesień)

Bilety online: brak

Punkty widokowe w Pradze ostro ze sobą konkurują, ale trzeba przyznać, że widok z 65,5-metrowej Wieży Petřín powala na kolana. Polecamy udać się tutaj spacerkiem po zwiedzaniu Hradczan i Biblioteki na Strahovie. Najlepszy widok, zarówno podczas spaceru po całym Wzgórzu Petřín, jak i z samej wieży rozpościera się po południu, gdy całe miasto skąpane jest w ciepłym blasku zachodzącego słońca.

WIEŻA TELEWIZYJNA ŽIŽKOV (ŽIŽKOVSKÁ TELEVIZNÍ VĚŽ)

GPS: 50.08104, 14.45114

wieża telewizyjna w Pradze

Cena: 250 CZK / osobę

Godziny otwarcia: 9:00-24:00

Bilety online: brak

Wszystkie punkty widokowe w Pradze wydają się być zdominowane przez najwyższy budynek w mieście – wieżę telewizyjną Žižkov (216 m). Oferująca 360° widok na panoramę Pragi wieża emituje 7 stacji radiowych oraz 4 naziemne telewizje cyfrowe. Dwie jeżdżące na zmianę windy wywożą turystów na 3-kabinową platformę widokową, znajdującą się na 93 metrze wieży. Na wysokości 66 metrów funkcjonuje restauracja i kawiarnia.

One Room Hotel
Jeśli nie masz ograniczonego budżetu i chcesz finansowo zaszaleć, możesz skusić się na nocleg na 70 metrze wieży telewizyjnej Žižkov! Znajduje się tam hotel mający w ofercie tylko jeden pokój (tzw. One Room Hotel), w którym nocleg kosztuje bagatela… 850 €. 🙂 Rezerwacji możesz dokonać na oficjalnej stronie wieży telewizyjnej Žižkov.

MOST LEGII (MOST LEGIÍ)

GPS: 50.08139, 14.41164

Cena: za darmo

Godziny otwarcia: 24h/dobę

Być może nie jest to typowy punkt widokowy w Pradze, ale to świetne miejsce do spojrzenia na sąsiadujący Most Karola z innej perspektywy. Przy dobrej pogodzie po leniwym nurcie Wełtawy sunie mnóstwo rowerków wodnych, których obserwacja niemalże hipnotyzuje. Zaraz obok tego punktu widokowego znajduje się wyspa Střelecký ostrov, na której warto trochę zwolnić i zrelaksować się nad samym brzegiem rzeki.

RATUSZ STAROMIEJSKI (STAROMĚSTSKÁ RADNICE)

GPS: 50.08704, 14.4205

punkty widokowe w Pradze ratusz stare miasto

Cena: 250 CZK / osobę

Godziny otwarcia:
11:00-22:00 (poniedziałek)
9:00-22:00 (wtorek – niedziela)

Bilety online: kup bilet

Wymieniliśmy już punkty widokowe w Pradze, z których zobaczysz panoramę całego miasta, ale warto wspomnieć tu również o Ratuszu Staromiejskim, który oferuje piękny widok na praski rynek i starówkę.

WPISY, KTÓRE MOGĄ SIĘ PRZYDAĆ:

Before We Get Old blog

Agata & Krzysztof Cieślak 

Jesteśmy szczęśliwym małżeństwem, które ponad wszystko uwielbia podróżować. Naszym założeniem jest maksymalne korzystanie z życia, zanim się zestarzejemy. Podróżujemy raczej niskobudżetowo, nie dlatego, że to takie modne. My po prostu tak lubimy, a poranna kawa najbardziej smakuje nam przy namiocie, w plenerze.

 O NAS  |  WSPÓŁPRACA  |  KONTAKT

najładniejsze punkty widokowe najładniejszy widok na Pragę panorama Pragi Praga punkty widokowe Praga z góry Praga z lotu ptaka punkty widokowe Pragi punkty widokowe w Pradze ratusz staromiejski w Pradze rynek w Pradze Wieża Petřín Wieża Telewizyjna Žižkov


Komentarze
3 komentarzy
  1. Gdy pierwszy raz byłam w Pradze, zwiedzanie zaczęłam od wzgórza Strahov, pamiętam że miałam stamtąd niesamowity widok na panoramę miasta, było chwilę po godz. 7:00 i poranne mgły powoli opadały odsłaniając dachy budynków.

  2. Pieknę miasto. Odwiedziliśmy je kamperem. Parkowaliśmy właściwie w centrum, tam gdzie autobusy wycieczkowe. Miasto posiada wspaniały klimat. Trzeba tylko uważać, by sie nie zgubić. Ja odnalazłem swoich po 1h:)))) Wystarczyło się odwrócić na moment i zrobić zdjęcie…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.